Mezi zimními teplotami, které velice připomínají teploty našeho jara a léta, ochlazované mořským vánkem Atlantského oceánu, nabízí Lisabon pozoruhodné historické a kulturní dědictví.

Je to město plné secesních budov, útulných stylových kaváren, různých restaurací, voňavých zahrad a balkónů plných květů. Samotné město je rozdělené na čtyři velké správní oblasti a ty mají 53 menších okrsků.

Pro turisty jsou významné tři oblasti: Alfama, Cidade Baixa a Bairro Alto.

lis

Do Lisabonu týdně létá několik přímých letů, a právě březen a duben jsou měsíci, kdy si lze obstarat nejlevnější letenky praha lisabon. Let není dlouhý a za tři a půl hodiny si můžete v letadle nastudovat zajímavá místa, kam se vydáte a věci, které chcete vidět. Město má k dispozici i jednoduché a cenově velice příznivé ubytování, které bude vyhovovat především mladým lidem, kteří nechtějí zbytečně utrácet a nepotřebují luxus.

lis1

Pokud nevíte, kde s poznáváním Lisabonu začít, můžete zkusit čtvrť Bairro Alto a začít s průzkumem historického výtahu, což je nádherná novogotická lanovka postavená na počátku 20.století. Díky lanovce můžete sledovat a obdivovat městské panorama na severovýchodě s náměstím Rossio, na východě s Castelo de S.Jorge a na jihu staré uličky v Baixe.

Samotná čtvrť Bairri Alto je známá typickými řemeslnými obchůdky a nikdy nekončícím nočním životem před stylovými tavernami, které se s příchodem večera stěhují na ulici a vytváří tak neuvěřitelný večírek.

Když sestoupíte o něco níž, můžete zamířit do čtvrti Cidade Baixa. Co vám padne do oko, jsou dobové tramvaje, které se pomalu plíží po kopcovitém terénu. Jako by se v těchto místech zastavil čas.

Město bylo z velké části zničeno v roce 1755, které zničilo mnoho staveb a způsobilo rozsáhlé požáry. Zkáza byla nakonec dokončená přívalovou vlnou z moře. Mnoho staveb bylo opraveno a některé zůstaly jako memento v původním zdevastovaném stavu.