Pokud se rozhodujete, kam se vydat na dovolenou a nemůžete si vybrat mezi horami, mořem nebo možností zajímavého kulinářského zážitku, pak se vám přímo nabízí ostrov Kréta. Tady totiž najdete vše. A navíc je to zajímané místo i pro milovníky historie. Pro ty je určen slavný Knossos – palác, který tu byl vystavěn za dob minojské civilizace.

–         Stojí tu už neuvěřitelných tři tisíce let.

–         Sice ho zub času pomalu mění v ruiny, ale to mu rozhodně na nádheře neubírá.
seitan limania beach

Zajímavý je i výlet do města Chania. Nedaleko od něj najdete krásné kláštery. Jen je zapotřebí dodržovat jistá pochopitelná pravidla a vhodně se obléknout. Pánové mají vstup povolen pouze v dlouhých kalhotách a u dam je vyžadována sukně.

Výlety po souši i po moři

Až se pokocháte všemi památkami, kterých je tu skutečně nepřeberně, pak si můžete odpočinout na některé krásné písčité pláži. U hotelů je velkou výhodou mírný a pozvolný vstup do moře. Uvítají to jistě zejména senioři a rodiny s malými dětmi. Příjemné pláže ale najdete téměř všude.

·        Vydáte-li se na výlet například k městečkům Sougia, Loutro nebo Matala, pak můžete objevit kromě průzračně čisté vody i antické ruiny, které tu zůstaly po dávných obyvatelích.

·        Na některých místech si lze půjčit i vodní skútr a vydat se na výlet po vodní hladině.

V hotelích je možné si objednat výlet do hornatého vnitrozemí, které také stojí za vidění.
palác knossos

Místní speciality tu nemají chybu

V dnešní době je jistě už celkem běžné, že můžete v Čechách navštívit některou cizokrajnou restauraci. Možná, že už jste ochutnali tradiční řecký gyros nebo například suvjaki. Kulinářských specialit se ale přímo na ostrově Kréta nabízí mnohem více a chutnají tu nějak jinak. Ale asi je to tím prostředím.

–         On by nám možná bramborák také kupříkladu v Athénách asi tolik nechutnal.

–         Určitě si to tedy nenechte ujít.