To že na nás působí okolní uspěchaná doba a my se stále vystavujeme stresovým situacím, může mít za následek i mnohá onemocnění, celkové vyčerpání a další celkem nepříjemné stavy. Díky tomu vznikají po celé naší republice různá místa, která nabízí wellness pobyty a všichni se vzácně shodují na tom, že jedině u nich si odpočineme a nabereme sílu do dalších dnů.
zasněžený nábytek
Pravdou je, že skutečně taková relaxační masáž, bublinková koupel nebo vyhřátá sauna je pro naše zdraví více, než prospěšná, ale možná bychom nemuseli cestovat tak daleko. Stejný relaxační zážitek nám může poskytnout i naše zahrada, pokud nějakou budeme vlastnit.

zasněžená chatička

Čerstvý vzduch

Takový odpočinek na zahradě má oproti wellness pobytům neskutečnou výhodu, že za prvé ušetříme na cestovném, pobytu a dalších poplatcích, i když odjet z našeho hnízdečka jednou za čas je také nezbytně nutné. Za druhé si můžeme tento odpočinek dopřávat poměrně častěji a kdykoliv nás to jen napadne. V dnešní době se dají zakoupit vířivky, které se dají používat běžně venku i v mrazech nebo sněhu. Navíc taková vodní masáž poskytne dokonalý zážitek a uvolnění pro celé tělo. Pokud zrovna nemáme dostatečný prostor na zahradě nebo finance, tak ani pohyb nebo pár cvičebních prvků nejsou na škodu. Pěkně si protáhneme tělo a nadýcháme se čerstvého vzduchu. I v zimě se dá protáhnout pár skoky na trampolíně nebo načerpat sluneční paprsky, které podpoří skvělou náladu a tvorbu vitamínu D.
sýkora modřinka

Otužování svědčí tělu

Je pravdou, že se najde velmi málo jedinců, kteří se rozhodnou v zimě svlažit svoje tělo v řece nebo rybníku. Ale otužovat se musíme postupně, a pokud máme na zahradě jezírko, tak máme zajištěné naprosté soukromí. Pokud zrovna nemáme jezírko tak si můžeme vyzkoušet potopení těla v sudu nebo vaně, případně si jen tak na chvíli lehnout do studeného sněhu. První krok není příjemný pro nikoho, ale skutečně postačí chvíle a hned jsme tím prospěli svému zdraví.