Zkuste třeba tyto triky.
 
Barvy
Barvy do malého bytu vybírejte s rozmyslem. Barev se nemusíte vzdávat ani zde, ovšem nezapomínejte, že ve výsledku by měl byt působit vzdušně. Raději se nepouštějte do barevných kontrastů. V menším prostoru například nepůsobí dobře kombinace tmavého nábytku a fialové stěny. Co lze doporučit, je naopak kombinace bílé stěny se světlým dřevem. Například nábytkem z běleného dubu, borovice nebo břízy. Pokud bílou používat nechcete, je dobré pro menší byty využít různé odstíny a různou sytost jedné barvy.
minimalistická ložnice 
Nábytek
Nábytek volte lehký, v jednom stylu. Nejlepší pro malé prostory je nábytek na zakázku. Vyhnete se tak tomu, že by vám v bytě vznikalo větší množství „hluchých míst“, což se bohužel u použití sériového nábytku v malých bytech často stává.
Nepoužívejte příliš robustní čalouněné kusy ani masiv. Vhodné je použití rovných čistých linií, prostor nebude „zahlcen“. Použijte tenké kovové konstrukce (stolky konferenční i stoly jídelní, vitríny), odlehčený nábytek na nožkách, nábytek zavěšený na stěnách – „levitující“. Když není v bytě šatna, využijte možnosti vybudovat vestavěné skříně dosahující až ke stropu. Materiály i barva nábytku by měly ladit, aby prostor nebyl vizuálně tříštěn.
 
Víceúčelovost
Při nákupu vybavení malého bytu ještě více pamatujte na možnost využití k více účelům. A to u nábytku (rozkládací sedačka, stolky s úložnými prostory, policové systémy), ale i spotřebičů (multifunkční varná deska či trouba, pračka se sušičkou apod.).
dekorace na komodě 
Hra se světlem
Do malého bytu je potřeba dostat co nejvíce světla. Optického zvětšení prostoru docílíte například i vhodným umístěním zrcadel, nejlépe do prostor proti oknům. Nebo před zrcadlo můžete vhodně postavit třeba stojací lampu či pověsit do jeho úrovně stropní světlo. Hned pokoj trochu „přifouknete“. Dále je dobré použít vícebodových světelných zdrojů. Do místností bez oken světlo dostanete například průhlednou příčkou, skleněnou nebo částečně prosklenou stěnou. Tu lze pořídit i zvukotěsnou. Buďte kreativní a nebojte se nezvyklých řešení.