Typů Second Handů je vícero. Některé nabízejí zboží za velice nízkou cenu, což je znát na celkové kvalitě a jedná se o oblečení, které byste si netroufli koupit už ani své babičce. Tyto prodejny mohou být nepřehledné a u spousty kousků už by se také dalo polemizovat, zda by nebylo vhodnější věnovat je charitě než je prodávat dál. Sem tam sice narazíte na něco zajímavého, ale může se stát, že daná věc zrovna nebude odpovídat vaší velikosti nebo konkrétní představě.
oblečení na stojanu.jpg
Oproti tomu můžete narazit na prodejnu, která nabízí velice zajímavý sortiment v podstatě nového nebo téměř nenošeného zboží světových značek. Jedním z takových je např. Humana, která je navíc zajímavá i tím, že část výdělku věnuje na dobročinné účely a má propracovaný slevový systém. Za zmínku stojí také síť obchodů Genesis, které mají své oblečení tematicky rozdělené podle barev, což dělá obchod mnohem přehlednějším.
Na nákupy si vyhraďte dostatek času. Nemůžete srovnávat prodejnu s novým zbožím a sekáč, jelikož v sekáči musíte projít kousek po kousku a už jen tohle spoustu lidí od návštěvy tohoto typu obchodu odrazuje.  Zákonem schválnosti se také často stává, že zrovna narazíte na super trendy kousek, který v danou chvíli vůbec nepotřebujete (zrovna jste si něco podobného koupili před nedávnem) a naopak když něco nutně sháníte, není to k nalezení.
holky po nákupech.jpg
Někdy se nám také může stát, že si často právě z důvodu velmi nízké ceny koupíme něco, co bychom si normálně vůbec nekoupili. V šatníku se nám pak během krátké doby může ocitnout spousta hadříků, které si ale ani jednou nedáme na sebe, protože to třeba není tak úplně náš styl. Před samotnou koupí je tedy dobré položit si otázku: „Oblékla bych si tohle tričko nejradši ještě dnes na sebe?“. Možná se budete divit, ale odpověď NE vám může vytanout na mysli častěji, než byste si mysleli.
Hlavní motivací nákupů v Second Handech většiny lidí jsou bezesporu důvody ekonomické, ale u některých také i ekologické. Takže pokud vám nevadí, že před vámi již někdo oblečení nosil a baví vás přehrabovat se v hadrech, směle do toho!  V těch největších slevách se dají koupit třeba značkové nově vypadající kraťasy jen za 16,-Kč. No nekupte to J