Mít střechu nad hlavou patří k základním potřebám každého člověka, zvláště v zimním období. Ale i když je teplo, chceme se mít kam schovat za nepříznivého počasí. Jistě, můžeme říci, že existují bezdomovci, avšak i ti si hledají nejrůznější úkryty, kde by jim bylo teplo.

Ne každému však vyhovuje stejný styl bydlení. Není tedy divu, že jej existuje mnoho variant. Máme zde například klasické rodinné domy, panelákové byty, ale i další. V poslední době si pak získává stále větší popularitu mobilní dům celoroční Lavarohouse.cz.

moderní typ mobilního domu

V podstatě se jedná o karavan, který je konstruován tak, aby se v něm dalo bydlet po celý rok. Od těch klasických se liší silnějšími stěnami, které mnohem lépe drží teplo uvnitř, a také samozřejmě topným systémem. Ten nám umožňuje přečkat zde i ty největší mrazy.

Samozřejmě musíme vždy brát na zřetel fakt, že prostor zde bude dost omezený. To nám může vyhovovat v letních dnech, kdy jsme většinou venku, avšak v zimě, kdy nás mráz drží uvnitř, se nám to nemusí až tak líbit. Platí to zvláště, pokud nás tam bydlí víc.

mobilní dům na cestě

Přesto však, jak již bylo řečeno, jeho popularita stále stoupá. Je to dáno nejen jeho mobilitou (kterou má ostatně již v názvu), ale také cenou. To platí nyní více než kdy dřív, vzhledem k tomu, jak ceny nemovitostí rostou. A vzhledem k současné válce na Ukrajině je pravděpodobné, že se budou ještě zvyšovat, vzhledem k očekávanému přílivu uprchlíků, kteří budou chtít mít kde bydlet.

I to je důvod, proč je nyní prakticky nad možnosti především mladých lidí mít vlastní bydlení, aniž by se nezadlužili na mnoho let dopředu. Proto mnoho z nich volí levnější variantu, zvláště ti, kteří jsou doposud sami – mobilní dům.

Nutno říci, že ty levnější modely, ač nejsou určeny pro celoroční obývání, mohou stále poskytovat, a také často poskytují, přístřeší bezdomovcům. Ti tak mají alespoň trochu toho tepla a pohodlí, na které má prakticky každá lidská bytost nárok.