Betonové ploty čítají několik výhod. Nejenže jsou prakticky bezúdržbové, ale také dobře vypadají. Ploty je vhodné jednou za část umýt vysokotlakým čističem, a pokud chcete zabránit tmavnutí dekoru, povrch ošetřete nátěrem. Ploty se pyšní snadnou a rychlou montáží. Jeden den zabere hloubení jámy a ukotvení sloupků, druhý den se posazují betonové desky mezi sloupky. Takže stometrový plot budete mít hotový pouze za dva dny. Delší ploty samozřejmě zaberou nějaký ten den navíc.

betonový plot

Velikou výhodou těchto plotů je zachování vašeho soukromí. Ploty jsou totiž obvykle 2 metry vysoké, takže ani váš soused nebo lidé procházející po ulici nebudou vidět, co zrovna na zahradě děláte. Proto jsou také betonové ploty velmi oblíbené. Jestliže máte na zahradě bazén, zajisté trochu toho soukromí oceníte. Se soukromím jde ruku v ruce také vaše bezpečnost. Plot by musel cizí člověk přelézt, což může být při výšce plotu docela problém.

Betonový plot také odrazí silný vítr a postará se i o tlumení hluku. Ploty se staví od 50 cm do 300 cm, dle přání zákazníka. I v tom tkví oblíbenost betonových plotů. Plot nemusí sloužit pouze klasicky jako oddělení vašeho pozemku od sousedních, ale také ho můžete použít v případě, že chcete esteticky oddělit části pozemků, chcete zaclonit zahradní bazén nebo vystavět pergolu. Betonové desky se dělají v několika dekorech a barevných provedeních. Dekor může být na jedné straně nebo i na obou stranách.

kovaná brána

K betonovým plotům Brno patří také brána či branka, které vám firma namontuje přímo na plot. Můžete si vybírat z posuvných nebo dvoukřídlých bran, které se vyrábí v několika variantách. Velmi oblíbené jsou brány kované, s dřevěnou nebo plastovou výplní nebo s výplní tahokov s různými stupni zrnitosti. Branky si můžete vybrat z plastu, kovu, dřeva nebo pletiva. Brány i branky jsou dodávány v zinkované úpravě.