Asi bychom nebyli daleko od pravdy, kdybychom si řekli, že nynější generace 50 až 60-ti letých prošla tak neuvěřitelnými změnami, že sami ani nechápou, kdy se technologie tak rychle uvedly do provozu. Kdyby to ale bylo jen v jednom oboru, tak by se to ještě nějak dalo zvládat registrovat, ale změny nabírají neskutečnou rychlostí snad úplně všude. Občas přichází ruku v ruce s novou technologií, jako například v motorismu. Automobilky dnes vyrábí takové modely vozů, o kterých se nám ani nezdálo. A je pravdou, že dřívější vozy se daly opravit dobře svépomocí, pokud tomu někdo rozuměl, ale dnes se již na silnici závady tak hladce neodstraní.

přední světlo

Žárovky – ty nechte doma

V povinné výbavě bylo velice dobře popsáno, co zde musí být a ten kdo náhodou na něco zapomněl, tak si tvrdě při kontrole musel doplatit za svoji zapomnětlivost, občas i tučnou pokutou. Je ale pravdou, že moderní automobily již nepotřebují mít v povinné výbavě náhradní žárovky, ono totiž by se k nim ani nedalo dost dobře dostat. Nic méně ještě se stále na silnicích vyskytují vozy, kdy přední světlomety nám umožní přístup a možnost vyměnit si žárovky, abychom dobře viděli. Ty naštěstí ještě nevymizely z nabídek obchodů, což jasně dokazuje sortiment https://www.lightpark.cz/autozarovky-pro-predni-svetla/?par=oznaceni-ece|h7, kde se dá vybrat i z lepších produktů, než jsou obyčejné, klasicky a méně svítící žárovky. Ale pravdou je, že již není třeba se zásobovat náhradními výrobky na výměnu.

chevrolet

Tady pomůže asistence

Porucha světel se ale může přihodit najednou a ani to nemusí být způsobenou nějakou dopravní nehodou. Zkrátka doslouží nebo přijde zkrat a problém je na světě a to především v šeru nebo v noci. My tady zrovna moc nevymyslíme, to za nás udělali jiní. Asistenční služby fungují bez problémů 24 hodin denně a většinou si je platíme jako součást pojištění, takže není problém se obrátit na ně, pokud nemáme v záloze ověřený servis. Do LED osvětlení se totiž nedostaneme. Inu komfort se musí zaplatit.