Zařídit si úvěr je celkem závažné rozhodnutí. A nezáleží na tom, jestli se jedná o podnikatelský nebo spotřebitelský. Čím větší bude cílová částka, tím pečlivěji je zapotřebí hledat vhodného poskytovatele. Téměř každý, kdo o tom uvažuje, bude přemýšlet jako o první možnosti o půjčce v bance.
· Rozhodnete se, kolik si budete chtít vypůjčit a počítáte s tím, že vás banka přijme jako klienta.
· Ona to ale může vidět docela jinak.
· Začne zjišťovat všechny skutečnosti kolem vaší osoby.
– Máte dostatečně vysoké příjmy?
– Co registry dlužníků? Neobjevilo se tam náhodou vaše jméno?
koloběh peněz
A stačí, pokud na jednu z těchto otázek bude nevyhovující odpověď. Banka uzavře svou přepážku, na které je nápis PŮJČKY a více se s vámi nehodlá bavit. Alespoň do té doby, dokud se vaše situace nezmění a nestanete se pro ni opět bonitním klientem.
mini domek u mincí

Tolerance je pouze u nebankovních poskytovatelů

Co tedy do té doby dělat, pokud potřebujete finanční prostředky hned. Výmaz z registrů dlužníků může totiž v některých případech trvat i pět let. Přesto, že je zapotřebí vše řádně promyslet, odpověď je velice jednoduchá.
o Je zapotřebí najít nebankovního poskytovatele, který by plně vyhovoval vašim představám a který by byl navíc tolerantní k daným skutečnostem.
o Hypotéka, se kterou budete spokojeni, je hypotéka podle vašich představ.
Názvy některých finančních produktů nás mohou někdy trochu zmást.
· Například hypotéka bez příjmu neznamená, že nikoho nezajímá, jestli budete schopni splácet svůj závazek.
· To samé platí i o hypotéce bez registru.
Většinou každý poskytovatel alespoň nahlédne, jak na tom jeho budoucí klient je. Jen tím má být řečeno, že se jedná o velkou toleranci k některým klientovým problémům. Jedním z důvodů zjišťování těchto skutečností je i to, že se dá lépe vytvořit hypotéka přímo na míru pro každého žadatele.