Jsou části těla, o které dbáme více, a jsou takové, které bereme jako samozřejmost a tak nějak péči o ně zanedbáváme. Nohy nám slouží celý život, a proto bychom jim měli dávat, co si zaslouží. Zdravý pohyb, vyvážená strava, to bychom měli svému tělu dopřávat, občasné zahřešení určitě neuškodí, ale nic se nemá přehánět. Ale jde i o vzhled, obzvláště pak v částech, kde jsou nohy odhalené. V zimních měsících, kdy nosíme dlouhé kalhoty, ponožky, plnou obuv, jsou hlavně chodidla schovaná před zraky ostatních a my samotní je už ani nevnímáme.
nohy na kamínkách
Ale v okamžiku, kdy zima ustoupí teplým dnům, uklidíme zimní boty a obejdeme se bez ponožek, na řadu přichází otevřená obuv. A do té už je třeba mít nožičky jako ze žurnálu. Samozřejmě je rozdíl v tom, zda máte práci, kde jste celý den na nohou nebo práci sedavou, kde nohy namáháte daleko méně.
Ideální je pravidelná návštěva pedikérky, která se o vaše chodidla postará. Ale ne vždy je dostatek času, a tak přichází na řadu domácí péče.
Základním pravidlem je krém určený na nohy, pravidelně ho aplikujte na umytá a suchá chodidla. Zbavit se staré kůže můžete i sami, postačí pár minut v teplé vodě, pak přichází na řadu pemza, která pomůže zbavit se staré nevzhledné kůže. Peeling je vhodný nejen na obličej, ale i nohám prospěje. Nezapomeňte na nehty, protože ty jsou kromě pat další části chodidla, která je na první pohled v otevřených botách patrná.
Pokud jsou nohy hodně namáhány, musíme se jim snažit trochu ulevit, jak jinak, než relaxačními a nenáročnými cviky. Při delším sezení si nohy podkládejte.
chodidla v bazénu
A co je nejdůležitější? Na obuvi nešetřete, za kvalitu si připlaťte, prsty u nohou by neměly být v botě namačkané, a to už vůbec ne v případě, že je budete mít na nohou po většinu dne. U dam se doporučuje podpatek ve výšce kolem čtyř centimetrů. Obuv vyrobená z kůže zaručuje pohodlné a zdravé nošení, stejně tak textilní materiály.