Krása je velmi individuální, nejen dle lidí, ale i dle zemí. Každý má jiné měřítko a musíte respektovat, že krásu vnímá každý jinak. Líčení si také tvoří každý sám, někdo využívá mnoho tvářenky a kontur, jiní se soustředí na jemnost a pouhé sjednocení obličeje. Ovšem aby líčení nevypadalo jak velké fleky na obličeji, nebylo příliš výrazné a nebudilo laciný dojem, je třeba se řídit pravidly a učit se. Líčit se naučíte pouze neustálým zkoušením a nápady. Můžete zvýraznit buď oči, celý obličej, nebo pouze ústa a nechat oči jemné. S tímto se pojí dva pojmy, které si tu lehce shrneme. Jedním je americké líčení, druhým francouzské líčení.

 dívka na věčírku

Francouzské líčení

U francouzského líčení platí základní věta „méně je více“. A zde si na tom opravdu dejte záležet. Konturování a výrazné líčení u Francouzů nenajdete. Hlavní je červená rtěnka a spíše teplejší, než studený odstín. Oči však musí být jednoduché. Barvy se zde využívají neutrální, často černá, hnědá a námořnická modrá.

 

Americké líčení

Amerika je oproti Francii zaměřená úplně jinde, přesněji na oči. Zde si vyhrajete mezi výraznými stíny, mezi kouřovkami a různými spojeními barev. Zde se nebojte si precizně upravit a domalovat obočí, vykonturovat obličej a nanést tvářenku. Jen to nepřežeňte s barvami, aby vaše líčení bylo vkusné a ne laciné.

Dobrou volbou jsou nude, neboli barvy ve hnědých odstínech. Můžete je zajímavě kombinovat a s tělovou rtěnkou nic nezkazíte. Naopak zvýrazníte vše potřebné, ale stále bude výsledný vzhled poměrně přirozený. Americkému líčení neškodí ani umělé řasy.

 zrzka s kapucou

Samozřejmě můžete využít stíny i výraznou rtěnku a bude to vypadat skvěle, když tyto věci sladíte. Ale lidé si mnohem více všimnout té zvýrazněné části v případě, že se sousředíte pouze na jednu část z těchto dvou. Ale můžete jít ven i bez líčení, jste krásné a měly byste se cítit pohodlně v každém případě.