Milujete jízdu na kole a láká vás zkusit i elektrokolo? Plánujete pořízení nového kola a máte dilema? Je lepší klasické kolo nebo elektrokolo? 

Elektrokola jsou stále populárnější – Jaké mají výhody a opravdu se vyplatí? 

Pořízení nového kola je vždy investicí a ne úplně zanedbatelnou. Pokud už ale přemýšlíte o tom, že do nového kola skutečně investujete, možná, že máte v mysli i tu možnost, že si rovnou pořídíte elektrokolo. No není divu, neustále stoupá jejich popularita, a i když to úplně neznamená, že už nebudete muset šlapat, rozhodně si můžete jízdu užít více a nebude tolik náročná. I když se vydáte na delší trasy. Jaké výhody se skrývají za popularitou elektrokol a vyplatí se, si jedno pořídit? 

elektrokolo se vyplatí

Pro větší požitek z jízdy 

V případě, že se nemučíte dobrovolně a rádi, v případě, že vyloženě nevyhledáváte vysoké kopce, do kterých pak pomalu stoupáte a můžete při tom vypustit duši, a v případě, že si chcete jízdu na kole skutečně vychutnávat a ne ji přetrpět, pak pro vás bude elektrokolo jako stvořené. Určitě vám totiž nabídne lepší prožitek z každé jízdy. Abyste chápali, ono elektrokolo určitě nejde samo, motorek začne fungovat, až poté, co vy budete šlapat, ale právě díky motorku je jízda plynulejší, je stabilní a hlavně je méně náročná. Nebudete se potit, do kopce vyjedete s podporou motoru jako nic a budete moci se během jízdy třeba i kochat okolními krásami přírody. A za to, to stojí. 

jízda na kole

Lepší, než auto 

Na elektrokole se prostě tolik nenadřete, takže na něm klidně můžete vyjet i do práce. Což je další výhoda, můžete v tom případě nechat doma automobil, můžete jezdit levněji, určitě i ekologicky a ještě uděláte něco pro svoje zdraví. Na elektrokolo ani nepotřebujete řidičák. 

Při výběru nového elektrokola záleží samozřejmě na tom, kam a jak daleko budete jezdit. Podle toho se rozmyslete, záleží totiž na výkonu motoru i na tom, jak dlouho vydrží kolo na jedno nabití a jaká má dojezd. A některé modely toho vydrží opravdu hodně. 

Počáteční investice do elektrokola je obvykle vyšší, než je tomu při pořizování běžného jízdního kola, ale rozhodně to stojí za to! A to si sami můžete vyzkoušet.