Pořídili jste si nový mobil nebo o něm uvažujete a ohlížíte se po vhodném obalu? Pak bychom vám mohli doporučit osvědčený model, který je přezdíván jako „knížka“ nebo „flip“.

Prodyšný polyuretan

Pouzdra na mobil Huawei v podobě knížky budete pravděpodobně dobře znát. Připomínají svým vzhledem skutečně jakousi drobnou sbírku básní nebo spíše kapesní papírový diář a udávají mobilnímu telefonu docela jinou podobu. Možná, že právě připomínka papírového diáře je jedním z důvodů, proč se tato řešení stala oblíbeným mezi širokým spektrem zákazníků, a že si tím svým způsobem nostalgicky zavzpomínáme na staré dobré časy, kdy žádné mobily neexistovaly, a vše se zaznamenávalo tužkou na papír.

dívka s mobilem

Knížkové pouzdro se vyrábí kompletně z polyuretanu, je to zdravotně nezávadný plast, který jistě dobře znáte i pod obchodním názvem „molitan“. Polyuretan lze vyrobit v různých modifikacích, např. vnitřní vložka knížkového pouzdra v podobě mělké vaničky, kam telefon perfektně zapadne, je tzv. TPU, tedy termoplastický polyuretan, nikoli silikon. A vnější obal je rovněž polyuretan, tentokrát s názvem „eko-kůže“.

mobil uložený v pouzdře

Výraz eko-kůže není náhodný, skutečně připomíná pravou kůži, ovšem tato nevyžaduje zbytečné usmrcování zvířat, přičemž obaly z eko-kůže se svými vlastnostmi téměř pravé kůži vyrovnají. Jsou poměrně pevné, velmi pružné, velice příjemné na dotek a také prodyšné. A právě dotek a prodyšnost jsou pro tyto výrobky klíčové.

Představte si situaci, že budete mít obal na mobil Huawei zhotovený z neprodyšného PVC. Uvnitř na displeji se může srážet vodní pára do podoby vodních kapek a ty pak mohou stékat dovnitř. Takový výrobek se vám bude i hůře držet v ruce, neboť se na ni bude lepit a nebude to nic příjemného. Někteří z vás možná ví, že z eko-kůže se zhotovují i stélky dámských letních bot, tam by PVC nemohlo plnit dobře svůj účel a bylo by to i pro chůzi nebezpečné.