Na Djerbu se dostanete poměrně snadno a levně. Zejména německé cestovní kanceláře nabízejí zájezdy za neskutečně nízké ceny, tedy když vyčkáte a zájezd koupíte až na poslední chvíli. Je nutno počítat s tím, že ty nejlevnější jsou s odlety z Mnichova či Norimberku, s odletem z Vídně to bývá zpravidla dražší.
pláž na djerbě
Kdy je vhodné období k návštěvě Djerby?
Myslím, že je zbytečné sem jezdit v létě, když je i u nás hezky a zde je příšerné vedro. Také období od listopadu nepatří k těm nejvhodnějším, neboť tu fouká velice silný vítr, v moři se nevykoupáte a k procházkám to také není nejvhodnější.

Kde se ubytovat?
Vždy pečlivě studujte recenze, abyste se nenapálili. Zejména v oblasti stravování bývají rozdíly opravdu velké. Máte – li možnost vybrat si hotel s francouzskou kuchyní či majitelem, je naděje, že to bude o něco lepší. Téměř všechny hotely jsou velké, ale některé už mají své zlaté časy za sebou. Hned při vstupu do hotelu zkuste poprosit recepčního o pokoj na jih, balkón, případně vanu, kuchyni či další požadavky. Někdy je vhodné prosbu podpořit nějakým drobným úplatkem. Tady jsou na to prostě zvyklí a i pět euro vám může zcela zásadně změnit dovolenou.
velbloudi na poušti
Kde nakupovat?
Najděte si nějaký blízký obchod, kde mají zboží označené cenovkami a příliš vás neobtěžují, a zde nakupujte vše, smlouvat lze i v obchodech s pevnými cenami. Při nákupu na tržnici buďte velice ostražití a raději i odtažití. Se stoupající krizí jsou nabízeči až agresivní, a nákup se stává téměř nepříjemnou záležitostí. Prostě, nenechte se zblbnout. Cigarety nikdy nekupujte od venkovních prodejců. Mohli byste si dovézt něco, co se stydíte dát i největšímu nepříteli.
Přesto musím uznat, že je Djerba hezké místo k odpočinku. Stavby a promenády, které tu zanechali pracovití Francouzi už zarostly travou, ale stále jsou krásné a vznešené. Jen škoda, že o ně místní tak málo dbají. I hory odpadků na ulicích nejsou nic hezkého. Tedy postačí-li vám pobyt v sektoru hotelového komplexu, vzhůru na jih.