Lima (hlavní město Peru) je považováno za jedno z největších peruánských měst vůbec.
Je i velmi kulturně založeno. A nejen to.
Město bylo založeno v roce 1535 a jeho původní název byl Město králů. Postupně
se rozvíjelo, až se v roce 1988 jeho historická část dostala na seznam památek UNESCO.
paragliding u moře
Ukrývá opravdu mnoho úžasných míst, která určitě někdy musíte navštívit. Pokud jste milovníky architektury, budete určitě nadšení. Můžete vidět nejen mnoho krásných paláců ale i radnici, která vám určitě vyrazí dech. Můžete navštívit i známý obchodní střed, který vás určitě mile překvapí. Je to jen na vás, kam se vydáte.

Co se týká dopravy, ta je zde opravdu jednoduchá. Její historie je také velmi pestrá. Doprava započala trolejbusy, pokračovala dále přes tramvaje, ale vše bylo zrušeno a od roku 2012 je zavedena doprava pomocí metra.
Říká se, že ve městě žije okolo 10 miliónů lidí. V celém Peru to je pak kolem 30 miliónů obyvatel.

Pokud byste se rozhodli město někdy v budoucnu navštívit, nejlepší oblasti k ubytování jsou například San Isidro nebo San Miguel. Určitě je ale dobré si vždy před jakoukoliv dovolenou přečíst, co vás čeká a nemine, ať pak nejste nemile překvapeni.
panoráma města
Jestli máte rádi dobrou kuchyni, pak si budete určitě připadat jako králové. Peruánská kuchyně je totiž opravdu skvělá a je považována za jednu z nejchutnějších. Není se také čemu divit. Můžete si vybrat z opravdu velké nabídky všelijakých jídel a to ať už se jedná o ryby, maso nebo sladké brambory. Vyzkoušet můžete opravdu cokoliv, na co si zrovna vzpomenete.
Pokud budete mít možnost zajet někam na výlet, určitě téhle možnosti využijte. Rozhodně nebudete litovat.
Určitě stojí za návštěvu i ZOO, které je dokonce velmi blízko od samotného letiště.
Jestliže ještě nemáte plány na letní prázdniny, určitě byste si zde mohli nějaký ten výlet udělat. Určitě nebudete litovat.