Malování bytu – vymalovat byt vlastními silami může být dokonce zábavnou hrou, když si práci perfektně zorganizujete a věnujete určitý čas důkladné přípravě. Oblepit lepicí páskou a tenkou fólií okenní rámy, dveře a futra, lustry a svítidla, svinout koberce či zabezpečit plovoucí podlahu před potřísněním, a to vše s mobilem v blízkosti, kdy potřebujete s někým z rodiny být v kontaktu. Mobil vložíte do igelitového sáčku se zipem, ten jej spolehlivě uchrání před barvou a prachem, můžete displej obsluhovat i špinavýma rukama a nic se nestane.

mobil a tablet

Práce s mastnotou – nejčastěji vaření podle nějakého receptu, kdy máte na stole položený tablet nebo mobil s větším dotykovým displejem, na němž se vám zobrazí postup práce, aniž byste museli vytahovat tužku a papír. Internet je dnes zdrojem tolika receptů, že by bylo zbytečné a zdlouhavé všechny si je přepisovat do sešitu nebo tisknout na tiskárně a vkládat do desek s kroužkovou vazbou. Vaření s mobilem je docela běžné a také se běžně stává, že neustále utíráte ruce do utěrky, aby telefon nebyl v důsledku vaší činnosti v ohrožení.

mobil při táboření

Proč si však práci neusnadnit? Nemusíte neustále někam odbíhat a umývat ruce, stačí vložit přístroj do sáčku na zip a můžete mít ruce od oleje, od krájení cibule nebo od strouhanky. Sáček pak jednoduše upláchnete, případně jej vyhodíte.

Broušení a nátěry syntetickou barvou – mobilům a tabletům vadí jemný prach, který vzniká např. v truhlárně při opracování dřeva na hoblovce nebo brusce. Stejnou pohromou jsou syntetické barvy, které z povrchu přístroje jen stěží odstraníte, a pomocí ředidla to může být i fatální. Zipový sáček je sázka na jistotu, s takto uloženým mobilem jste bez starostí. Sáček se ostatně hodí na jakékoli předměty, s nimiž pracujete za těchto obtížných podmínek, ať už jde o peněženku s osobními doklady a bankovkami, anebo třeba zabalenou svačinu.