Asi každý sní o tom, že bude bydlet ve vlastním domě či bytě. A není divu, výhody jsou na první pohled jasně patrné, přičemž tou hlavní samozřejmě je, že nemusíte platit nikomu za to, že můžete danou nemovitost používat. To, že se nemusíme bát, že nám majitel neprodlouží nájemní smlouvu, je už jen třešnička na dortu.

To vše samozřejmě zní moc hezky, avšak tohoto cíle dosáhne jen málo lidí. Na vině je pak hlavně vysoká cena nemovitostí. Ta má samozřejmě svůj důvod – jedná se přeci jen o velmi žádanou, avšak zároveň omezenou komoditu. To, že stavba samotná také není nejlevnější, není snad třeba zmiňovat.

Důsledkem však je, že skutečně jen málo lidí si bude moci vlastní bydlení dovolit v mladém věku, tedy bez toho, že by si vzali hypotéku. Řešení zde však existuje, které nezahrnuje zadlužení. Tím je stavební spoření MoneyWorld, které mohou rodiče svým dětem založit.

hypoteka3

V podstatě to funguje tak, že se na speciální účet bude každý měsíc ukládat určitá, předem domluvená částka. Tu je samozřejmě možné kdykoliv změnit. Po určené době se vybere a použije právě na nákup nemovitosti.

Samozřejmě si můžeme říci, zda by nebylo bezpečnější ukládat tyto peníze doma do kasičky. To však má řadu nevýhod. Předně, je třeba počítat s inflací, tedy ztrátou hodnoty peněz. Ta se řeší v případech klasických stavebních spoření pomocí úroků.

hypoteka4

Dále je zde fakt, že i stát zde přispívá určitou částkou. A o tyto peníze bychom také přišli, pokud bychom si je ukládali doma. V důsledku bychom po stejné době měli k dispozici podstatně menší částku, a to by byla škoda.

Jistě, jsou zde i nevýhody, předně ta, že je potřeba se držet stanovených podmínek. Zároveň je skutečně nutné každý měsíc onu částku dávat, bez ohledu na to, zda máme daný měsíc nějaké mimořádné výdaje.

Nakonec tedy záleží jen na vás. Přeci jen, jde zde o pohodlí a budoucnost vašich dětí.