V poslední době patří mezi velmi vyhledávanou metodu odstranění chloupků. Výhodou je, že je to trvalá metoda a vy se už nebudete muset starat o každý nově vyrostlý chlup. Pro takový výkon je nejvhodnější navštívit kliniku, která se zabývá estetickými úpravami. Je to lepší a spolehlivější volbou než kosmetické salony.
květ v pupíku

Jak to funguje?

Růst chloupku probíhá v různých etapách a fázích. Z toho vyplývá, že laserovou epilaci budeme muset zopakovat i třikrát po sobě, abychom dosáhli správného cíle. Všechny chloupky nerostou ve stejnou dobu. Výhodou je odstranění tmavých chloupku, které obsahují velké množství pigmentu. Jejich odstranění je tak snazší než u světlých chloupků.
·         Fototermolýza selektivní – pracuje na takovém principu, že zasáhneme vlasovou cibulku s kožním pigmentem v její růstové fázi. Vlasový váček je totiž spojen s kožním pigmentem pouze v období jeho růstu. Proto se epilace provádí více než jednou.
·         Fototermolýza homogenní – vycházíme z toho, že buňky v růstové fázi chlupové cibulky, jsou nejvíce citlivé na teplo a jsou v této fázi nenávratně zlikvidovány. Působení laseru je pouze cílené, a tak nedochází k poškození okolní tkáně.
nohy v okně auta

Průběh laserové epilace a péče o pokožku po zákroku

Délka zákroku je různě dlouhá a záleží na místech, které jste si vybrali. Zpravidla menší plochy ochlupení například okolí rtů trvá během pár minut. Běžně 5-10 minut. Jestliže ale budete chtít epilovat větší části těla, jako jsou stehna, třísla, nebo podpaží, tak si většinou pár minut počkáte. Délka epilace větších ploch může trvat okolo 60 minut. Péče po epilaci je snadná. Kůže je po zákroku zarudlá a měli byste ji chránit před slunečním zářením. Nezbytnou součástí v letních měsících jsou opalovací krémy s vysokým UV filtrem. Dále se vyvarujte mechanickému poškození v ošetřované oblasti.
Nezapomeňte na to, že laserová epilace je trvalá. Chloupky vám to v případě potřeby nevrátí, a proto je dobré si ji dobře promyslet. Cenová relace se pohybuje v řádech stovek i tisíců korun. Záleží na velikosti ošetřovaného místa.