Smích. Jeden z nejkrásnějších a nejuspokojivějších zvuků a světě. Kdo nemá rád zábavu a legraci? Odpověď zní nikdo. Všichni se rádi smějí nejrůznějších vtípkům, zábavným situacím, komediím, či zábavným talk show v televizi. Každý máme odlišný smysl pro humor a tak je škála humoru obrovská.
nálepka na čele.jpg

Otázkou zůstává, kde e ta hranice toho, co už směšné není a co je?

Na internetu najdeme mnoho videí, které propagují formu zábavy – prank. Pokud jste o pojmu „prank“ ještě neslyšeli, je to v podstatě situace, kdy si z vás někdo vystřelí a udělá si z vás srandu, ať se vám to líbí nebo ne.

Některé tyto vtípky vyjdou velmi dobře a nakonec se všichni zasmějí. Jindy ale nastane situace, kdy se oběť pranku nebaví a třeba ho i něco bolí, nebo utrpěl újmu. Vy jen sedíte za počítačem, sledujete to „vtipné“ video a kroutíte hlavou, jak je to možné.

Příkladem jsou videa, kde se daná osoba obleče do kostýmu děsivého klauna a zaleze si třeba do skříně svého kamaráda, když není doma. Pak jen čeká, až se dostaví a jakmile se tak stane, vyskočí ze skříně s falešným nožem a začne jej honit po bytě. Po nějaké době, co dojde ke křiku, děsu a strachu si klaun sundá masku a se záchvatem smíchu se svalí na zem, zatímco jeho kamarád ještě pořád s hrůzou v očích, nevěří, co se to právě stalo.

Na takovouhle situaci má nejspíš každý z nás jiný názor. Někdo řekne, že je to neuvěřitelně legrační a druhý, že jeto prostě přes čáru a že by to nezvládl.
smích žen.jpg

Bohužel taková situace se může občas také zvrtnout a ze „zábavy“ se stane něco mnohem horšího. Osoba, která je vyděšená, protože v jejím domě je někdo s nožem, i když falešným, jedná podle prvního instinktu a tím může být – zachraň se! Vezme si sám nůž a míří naproti osobě, o které si myslí, že je nepřítel. Asi si každý umíme představit, jak to celé může dopadnout, pokud si klaun nesundá včas masku. A věřte, že i takové případy tady byly.  

Proti příště až se vy sami rozhodnete někoho napálit. Zvažte předem, zda to bude opravdu vtipné nebo ne a vymezte si hranici humoru podle sebe s co nejlepším uvážením.