Sezóna nachlazení a chřipek se s podzimem přibližuje a je jasné, že naše tělo potřebuje posílit imunitu. Na to je nejlepší zázvor. Jaké další účinky má?

Zázvor jako první pomoc – Co všechno vyléčí?

Ne každému zázvor chutná, protože má typicky štiplavou chuť, ale pokud se smíchá s nesmrtelnou dvojicí medem a citrónem, je lahodný a hlavně velmi zdravý. Již v dávných dobách se věřilo, že zázvor je lékem na všechno, dodnes to platí a je to skutečně ověřené. Víte, že ještě dříve než si půjdete k doktorovi pro prášky na chřipku či nachlazení, měli byste vyzkoušet sílu závoru? Zázvor totiž funguje mnohem lépe, než léky, obsahuje řadu vitamínů a minerálů, posiluje imunitu a naše tělo vyléčí od různých nemocí. Zázvor je dobré konzumovat čerstvý, vaří se z něj čaje, ale připravit si můžete i zázvorový sirup. Pokud si na výrobu netroufáte, můžete si ho zakoupit. Každopádně to stojí za vyzkoušení.

pexels-photo-7615470

Co zázvor umí?

Zázvor nám posiluje imunitu, stará se o normální funkci dýchacího ústrojí a posiluje přirozenou obranyschopnost. To se hodí nejen při vzniklém nachlazení, ale zázvor se dá užívat i preventivně. Zvláště na podzim a v zimě je čerstvého zázvoru všude dostatek, v letních měsících se může shánět hůře, proto je dobré vědět, že se zázvor dá sehnat i v sušeném stavu nebo ve formě sirupu či kapslí. Zázvor napomáhá nejen při onemocnění dýchacích cest a při nachlazení, ale ulevuje i od nevolností a je skvělým pomocníkem při těžkostech a bolestech žaludku, užívat se dá i během těhotenství nebo při nevolnosti během cestování dopravními prostředky.

Sílu zázvoru nepodceňujte, je totiž i skvělým pomocníkem pro udržení normální hladiny cukru v krvi a chrání srdce a podporuje normální činnost kardiovaskulárního systému. Zázvorový sirup bude jistě chutnat i dětem, stejně jako zázvorový čaj. V zimě na nápoje ze zázvoru nedejte dopustit.

pexels-photo-128403

Jak zázvor užívat?

Zázvorový čaj se připravuje z čerstvého kořene zázvoru, který se oloupe a pokrájí, následně spaří vodou. Čaj se dochucuje právě medem a citrónem, zázvorový sirup se míchá s vodou, klasickou vodou s vodovodu či perlivou minerálkou dle chuti a preferencí, sušený zázvor se dá použít jako koření do jídel, užívat se pak pohodlně dají i zázvorové kapsle.

Je jen na vás, jakou formu zvolíte, každopádně vás zázvor svými účinky překvapí.