Pokud maminka – prvorodička má blízko svou milovanou matku nebo babičku, tak od nich je dobrá každá rada i pomoc. Už jenom proto, že mají mateřské zkušenosti a to je k nezaplacení. Jen je potřeba naslouchat.

Ale je i mnoho mladých žen si chce vše dělat po svém, nechtějí „moudré“ rady, které je možná obtěžují. Je to vždy na každém jedinci, jak se rozhodne.

Budoucí maminka má ze začátku jednu velkou starost, kterou většinou zvládá s radostí. A tou je nakupování všeho, co bude pro své miminko potřebovat. Jsou i takové maminky a babičky, které dokážou částečnou výbavičku pro miminko ušít. Například kojenecké košilky, zavinovací peřinky, hnízdo, upletou soupravičky, čepičky, ponožky apod.

kojenecké oblečení

Mnoho mladých maminek si nedokáže představit, co vše by měly v té výbavičce mít. Některé vyhledávají rady na internetu, některé mají rady od svých blízkých. Při nákupu výbavičky pro miminko, by si každá maminka měla uvědomit jednu věc. Nic se nesmí přehánět. Nemá cenu nakupovat v jedné velikosti velké množství (například košilky, dupačky…) Už jen z toho důvodu, že dítě roste každým dnem. A pomalu každý měsíc z jedné velikosti vyroste do druhé.

Je velká výhoda, že si může maminka přes dětský eshop nakoupit téměř kompletní krásná výbavička pro miminko pro svou malou ratolest.

miminko

Za posledních 30 let mnoha maminkám ubyla starost s plenkami. Jednorázové plenky jsou pohodlné pro maminky, ale nejsou to nejlepší po zdravotní stránce pro malé dítě. Ale dost zatěžují peněženku. Je to samozřejmě věc názoru, a je to navíc pro širší debatu.

V poslední době se maminky vracejí k nákupu klasických bavlněných plenek. Výhoda je, když si je nakoupí v počtu přibližně 50 – 60 ks. Tak budou mít vždy jistotu, že budou mít v zásobě suché čisté plenky, kterých nikdy není dost.

Bavlněné plenky jsou nejenom ekonomicky výhodné, dá se totiž na nich ušetřit ročně až 17 tis.Kč. Ale hlavně jsou pro dítě zdravé. Je pravda, že zaberou trošku více času ohledně údržby (praní, žehlení), ale proto je maminka na mateřské dovolené a péče o dítě s praním a žehlením kojeneckého oblečení a plenek k tomu přece patří.