Zabezpečení – nemůže se stát, že by při náhodném nárazu do skleněného zábradlí došlo k jeho zborcení, roztříštění na tisíc kousků tak, jak to známe při pádu sklenky na zem. Tato iluze bohužel nahrává odporu vůči těmto řešením, neboť mezi lidmi stále převládá pocit, že co je skleněné, musí být přece zároveň křehké, a tudíž snadno rozbitné. Z iluzorní představy vás však vyvede samotná technologie výroby, jde o skla tvrzená (kalená) a zároveň složená z více vrstev, prokládaná pevnostní průhlednou fólií, a tím vzniká velmi kompaktní, pevný, odolný a zároveň bezpečný monoblok.

skleněné zábradlí

Zkušenosti, tradice a reference – nejde o prvky nové, nevyzkoušené a ryze experimentální, tato technologie se již aplikuje desítky let, využívá se i v zámoří v obřích mrakodrapech, nákupních centrech a stavbách, které musí odolávat obrovské zátěži ve srovnání se schody a zábradlím rodinného domu či objektů, které se běžně staví v České republice. Ostatně, i nezávislé zákaznické reference vám nabídnou nezkreslený pohled na skutečnou realitu.

schody a zábradlí

Životnost a údržba – udržuje se velmi snadno v čistotě, podobně jako okenní tabule. Můžete využít buď speciálních čistidel za vzniku ochranného filmu, anebo sáhnout po osvědčené klasice očisty skla směsí jedlé sody s vodou a trochou octa, která dokonale zbaví povrch veškeré mastnoty a usazenin organických nečistot. Samozřejmě lze nasadit v případě potřeby i antibakteriální a desinfekční prostředky.

Vzhled – pochopitelně nás bude zajímat, jak se bude hodit k našemu interiéru. Můžete se poradit s prodejcem i s bytovým designérem, anebo volit vlastní invenci a využít fotografií nebo videa vašeho objektu a přikládat k nim různé možnosti řešení. Těch existuje celá řada, jak tvarových, tak i barevných, s využitím různých způsobů kotvení či kombinace s jinými materiály (dřevem a kovem).